AKSARAY'DA 8 ÇİFTİN TOPLU NİKAHLARI KIYILDI

Aksaray’da Düzenlenen Toplu Nikâh Töreni ile 8 Çift Dünyevine Girmenin Mutluluğunu yaşadı.

11 Mart 2017 Cumartesi 10:16 < AKSARAY HABERLERİ
Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi ve Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen toplu nikâh töreninde 8 çift için nikâhı kıyıldı.

Aksaray Belediyesi Nikâh Salonunda düzenlenen törene Vali Aykut Pekmez, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı,  Aksaray Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fazilet Zehra Köktaş ve evlenecek çiftlerle aileleri katıldı.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, nikâh töreni sırasında yaptığı konuşmada, evlilik müessesesinin hem dini açıdan hem de gelenekler açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Vali Pekmez, "Bugün 8 çiftimizin resmi nikâhlarını kıymış olacağız. Dün dünya kadınlar günüydü. Medeni kanunla birlikte kadınlarımıza birçok hak tanınmıştır. En önemli haklardan biri de resmi nikâh. Evlilik müessesinin mutlaka resmi nikâhla karşılanması çok önemli. Çiftlerimize bu vesileyle huzurlu kalabalık bir aile diliyorum." diye konuştu.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı,  8 çiftin nikâhını bizzat kendi kıyarken çiftlerin nikah şahitliklerini Vali Aykut Pekmez, Başkan Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı,  Albay Gazi Demir, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Rektör, Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ile AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fazilet Zehra Köktaş yaptı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, nikâhları kıyılan tüm çiftlere, Türk Bayrağı, kahve fincan takımı ve çeşitli hediyeler verdi. Çiftlere, valilik tarafından da yarım altın hediye edildi.
EtiketlerAksaray da toplu nikah Aksaray haberleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Aksaray ⇓
İmsak 05:12
Güneş 06:34
Öğle 12:55
İkindi 16:23
Akşam 19:06
Yatsı 20:23
*Aksaray
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6642     EURO 6.4072     IMKB 98878     ALTIN 240,197    
Sitemizi Nasıl Buldunuz?

sanalbasin.com üyesidir
UA-51824840-1