ASÜ REKTÖRÜ SULTANHANINDAKİ ÖĞRENCİLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, teorik bilgilerin mutlaka pratiğe dökülmesinin, öğrencilerin gelişimi açısından önemli olduğunu, uygulama alanlarını, atölyeleri ve laboratuvarları geliştirmeye gayret gösterdiklerini söyledi.

14 Mayıs 2017 Pazar 19:09 < SULTANHANI
Rektör Şahin Sultanhanı’nda bulunan Geleneksel Tekstillerin Konservasyonu ve Restorasyonu Programını ziyaret ederek, akademisyen ve öğrencilerle buluştu. Öğrencilere, uygulamaları dikkatli şekilde takip etmelerini ve katılımcı olmalarını tavsiye eden ASÜ Rektörü, “Bir taraftan öğrenciler buraları değiştirip dönüşürken, diğer taraftan da öğrencilerin kendileri dönüşüp değişecek. Beraber çalışacağınız insanları ve toplumu anlayabileceğiniz bir zihin dünyasıyla yetişmeniz gerekiyor. Herkesle muhabbet edebilmeyi, herkesi dinleyebilmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz” dedi.

Sultanhanı’nda da uygulamanın içinde yer almanın önemine dikkat çeken Prof. Şahin, “Mütevazı bir binada eğitim-öğretime başladık ve şu anda ikinci sınıf öğrencilerimiz var. İmkânlarımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Uygulamanın içinde olmak başarıyı arttıran bir unsurdur. Teorik kısım, mutlaka uygulama alanlarında ve biraz da bireysel çabayla geliştirilmeli. Yeni dönem, bugünden çok daha iyi olacak. İmkânlar ölçüsünde eksiklerimizi tamamlamaya gayret ediyoruz” dedi.

Şahin, yaptığı açıklamaların ardından öğrencileri dinledi, beklentileri hakkında bilgiler aldı ve akademisyenlerle görüşerek, yeni dönem hazırlıklarına dair istişarelerde bulundu.
Etiketlerrektör şahin sultanhanı ziyareti Sultanhanı yüksekokulu
YORUM EKLE
    YORUMLAR
Aksaray ⇓
İmsak 05:12
Güneş 06:34
Öğle 12:55
İkindi 16:23
Akşam 19:06
Yatsı 20:23
*Aksaray
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6744     EURO 6.4180     IMKB 98802     ALTIN 240,444    
Sitemizi Nasıl Buldunuz?

sanalbasin.com üyesidir
UA-51824840-1