BAŞKAN NEVZAT PALTA KAPALI PAZAR YERİNDE İNCELEME YAPTI

BAŞKAN NEVZAT PALTA KAPALI PAZAR YERİNDE İNCELEME YAPTI

BAŞKAN NEVZAT PALTA “PAZAR YERİMİZ AKSARAY’IMIZA HAYIRLI OLSUN”31.10.2013 16:43

Aksaray Belediye Başkanı nevzat Palta Yavuz Sultan selim Mahallesinde yapımı devam eden kapalı Pazar yerinde incelemede bulundu.

Kapalı Pazar yerinin 1 milyon 850 bin liraya mal edileceğini ifade eden Başkan Nevzat Palta konuyla ilgili şunları söyledi “ “Yavuz Sultan Selim mahallemizde kapalı Pazar yeriyle ilgili çalışmalarımız şu anda devam ediyor. Tabiî ki burada inşallah bu sene içerisinde Allah nasip ederse burayı bitireceğiz. Yaklaşık burası 5400 metrekare civarında kapalı alan var. Ama yan otoparklarıyla onları kattığımız zaman 8400 metre kare civarında bir toplam alan inşallah burada sağlanmış olacak. Tabi bu mahallemiz inşallah gelişmeye müsait bir mahalle. Sadece bu Yavuz Sultan Selim değil Mehmet Akif kısmen Fatih Mahallesi işte hatta organize sanayideki insanların rahatlıkla alışveriş yapabileceği bir mekân. İnşallah biz burayı kısa bir süre içerisinde hizmete sunup bölgemizde yaşayan insanlarımıza daha iyi bir hizmet, daha kaliteli bir hizmet vermenin gayreti içerisinde olacağız.

Tabiî ki maliyet olarak ta burası her şeyi kattığımız zaman ihale bedeli artı belediyemizin de yapacağı diğer ilave işlerle beraber yaklaşık 1 milyon 850 bin lira civarında bir para harcamış olacağız. Tabi burası teknik olarak ta çok yüksek teknolojiyle yapılıyor. Burayı gördüğümüz gibi bu konsriksiyon uzay kafes sistemi dediğimiz bir sistemle yapılıyor. İhaleyi alan firma bunu imalatını da şehir dışında yaptırıyorlar. Orada imal edilen malzeme burada geliyor bu şekilde arkadaşlarımız buradaki işçilerimiz ve diğer elemanlar montajını yapıp daha sonrada kaldırıp ayakların üzerine bırakıyorlar. Şu anda tahminim bir hafta on gün içerisinde şu üst çatı kısmının bu konstrüksiyon kısmı biter, sonra üstüne çatı kaplaması yapılacak. Ve biz bu süre içerisinde de belediye olarak bize ait olan diğer işleri ve müteahhidin de kendisine ait olan diğer işler yapılacak ve burayı inşallah en kısa zamanda bu yıl içerisinde bitireceğiz. Bunun sözünü verdik.

Tabi burası sadece Pazar yeri olarak değil aynı zamanda bu bölgede sosyal kültürel faaliyetlerin de yapılabileceği bir mekân olmuş olacak inşallah. Basket sahaları voleybol sahası kısmen belki, minik anlamda futbol oynanabilecek ve özellikle konserlerin yapılabileceği, toplantıların yapılabileceği bir mekânda burada. Az değil 5400 metrekare alanda buraya sağlamış olacağız. Tekrar hem Aksaray’ımıza hayırlı olsun hem de başta bu Yavuz Sultan Selim mahallemiz ve buna komşu olan mahallelerimize de hayırlı olsun diyorum.


Etiketler: aksaray -aksaray haberleri -aksaray belediyesi -aksaray siyaseti -sultanhanı -sultanhanihaber -sultanhanı siyaseti -sultanhan

Diğer AKSARAY haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 826