GÖNÜL ELÇİLERİ GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURUYOR

GÖNÜL ELÇİLERİ GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURUYOR

Aksaray Valisi Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok önderliğinde Aksaray’da yürütülen Gönül Elçisi projesi kapsamında gönüllülerden oluşan heyetlerin gezileri devam ediyor.30.09.2013 14:48
Köy ve kasaba ziyaretlerine devam eden gönül elçileri Kargın Kasabasını ziyaret etti. Vali Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok beraberinde Vali yardımcısı Tolga Polat’ın eşi Asuman Polat, ASÜ Rektörü Mustafa Acar’ın eşi Ayşe Acar, SGK İl Müdürü Saffet Çalışkan’ın eşi Meryem çalışkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş’ın eşi Emine Koçaş, Mahalli İdareler Müdürü Sertif Önder’in eşi Gülperi Önder, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun’un eşi Özlem Zabun, Aksaray Devlet Hastanesi Bakım Hizmetleri Müdürü Aysel Bayrakçı, Av. Emine Bilge Ünsal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şenol Mutlu ile birlikte ilk olarak Kargın Şehit Cumali Çağlar İlköğretim Okulunu ziyaret etti.

Gönül elçilerini Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri karşılarken heyet ilk olarak okulun yeni binasında oluşturulan anasınıfını ziyaret etti. Öğrencilere çeşitli hediyeler veren Gülhan Altınok ve gönül elçileri heyeti okul için kitap, eğitim setleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere gıda ve giysi paketlerini okul idarecilerine teslim ettiler.

 

Bayanlara yönelik sağlık eğitim çalışmaları yapan gönül elçileri üyesi Aksaray Devlet Hastanesi Bakım Hizmetleri Müdürü Aysel Bayrakçı, bayanların hastalık şikâyetleri ile ilgili poliklinik ve ilgili doktorlara yönlendirerek teşhis ve tedavi için Aksaray Devlet Hastanesine gelmeleri hususunda bilgilendirme yaptı.

Gönül Elçilerine destek veren Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sportif ve çeşitli oyunların sergilendiği seyyar stantlarla öğrencileri eğlendirdi.

Gülhan Altınok beraberindeki Gönül Elçileri heyeti ile daha sonra ihtiyaç sahibi aileleri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Engelli çocukların tedavisi, yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların tedavi ve bakımları ile ilgili ailelerle görüşen Gönül Elçileri vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunarak, evde bakım hizmetleri, devletin ihtiyaç sahiplerine sağladığı sosyal yardımlarla ilgili bilgilendirme yaparak ilgili kurumlara durumlarının incelenmesini istemek üzere müracaat etmeleri istendi. 

 

Vali Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca tertiplenen; toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amacıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen “Gönül Elçileri Projesi’nin, Aksaray’da projeye büyük destek veren gönül elçileri ile başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyledi. 

Aksaray’da kendileri ile birlikte çalışan gönül elçilerinin insanlara hizmet etmek için karşılık beklemeden çalıştığını ifade eden Altınok, ‘İnanç değerlerimiz ve insan sevgisi ile bütün gönül elçileri ile birlikte Aksaray’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Proje ile köy ve kasabalarda, şehir merkezinde ‘kimse yok mu’ demeden insanlara el uzatıp, elimizden geldiğince gönüllere girmeye çalışıyoruz. Bu proje ile Aksaray’da bir farkındalığın oluştuğunu görüyoruz. Çalışmalarımız kapsamında Kargın Kasabasını ziyaret ettik. Kimsesi olmayan, yaşlı ihtiyaç sahibi insanları ziyaret ettik. Hasta olanların tedavisi ve bakımları ile ilgili neler yapabiliriz bunları değerlendirdik. Yine gönül elçilerimizle bu ailelere çeşitli yardımlarda bulunarak yalnız değilsiniz, biz varız diyerek onların hayır dualarını aldık. Bu projeye katkı sağlayan bütün kamu kurumlarımıza ve gönül elçilerimize çok teşekkür ediyoruz. Hepimiz en yakın komşumuzdan başlayarak gönül bağlarımızı güçlendirip toplumumuzun huzuru refahı için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.’


Etiketler: aksaray gönül elçileri -gülhan altınok

Diğer AKSARAY haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1053