ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM 7 KİLOMETRE KISALIYOR

ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM 7 KİLOMETRE KISALIYOR

AKSARAY ŞEHİR MERKEZİNDEN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE ULAŞIMI SAĞLAYAN 2. YOLDA ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI. 31.10.2013 16:38

Aksaray Valisi Selami Altınok, Belediye Başkanı Nevzat Palta ve OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar, asfalt çalışmaları hakkında Fernas Şirketi ve Küçükel İnşaat şirket yetkililerinden bilgi aldılar.

Vali Selami Altınok incelemelerin ardından yaptığı açıklamasında, Organize Sanayi Bölgesindeki sanayicilerin, işçilerin ve OSB ile bağlantısı olan kişilerin OSB’ye ulaşmada yolun kısalması ve trafik güvenliği açısından tercih ettiği yolda asfalt çalışmalarının başladığını söyledi.

Vali Altınok, sanayicilerin ve vatandaşların OSB ile Aksaray’ı birbirine bağlayan yolun kalitesinin iyileştirilmesi ve standardının geliştirilmesinin en büyük arzuları olduğunu belirttiği açıklamasında, ‘’OSB Yönetim kurulu üyelerimiz, Belediye Başkanımız ve İlgili firma ile birlikte yolumuzun asfalt çalışmasını başlatıyoruz. Belediyemiz büyük katkı veriyor. OSB destekliyor ama bu işi Fernas şirketi ve Belediye birlikte yürütüyor. Hemşerilerimiz Adana yolundan dolaştıklarında yolun uzadığı ve trafiğin yoğunluğundan şikâyet ediyorlardı. Bu yol şehre yakınlık açısından hem de trafiğin daha az olması açısından çok önemli bir yoldu. Bu sene bölünmüş yolun bir tarafını sıcak karışım asfalt yapılıyor. Önümüzdeki yıl da imkânlarımız ölçüsünde asfalt olan diğer bölümü yapmaya gayret edeceğiz. Belediyemiz iyileştirme çalışmalarını yapıyor’ dedi.

Aksaray Belediye Başakanı Nevzat Palta ise Organize Sanayi ile Aksaray’ı birbirine bağlayan yaklaşık 6 bin 200 metrelik alanda yol çalışması başladığını söyledi.

2004’lü yıllarda Aksaray OSB’nin çok farklı bir bölge olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Nevzat Palta, belediye katkıları ile OSB’ye ulaşımda ikinci yol olarak kullanılan yolu kullanılabilir hale getirdiklerini söyledi.

2004 yılında 22 fabrikada 500 kişinin çalıştığını ancak şu anda 145 fabrikada 7 bin kişinin OSB’de çalışır hale geldiğini belirten Belediye Başkanı Nevzat Palta açıklamasını şöyle sürdürdü: ‘Aksaray OSB’de her geçen günde artan bir tempo var. Mevcut yolun kalite anlamında hem de trafiği çekme anlamında sıkıntıları bize her zaman geliyordu. Bu çerçeve içerisinde 2012 yılında bölünmüş yol çalışmalarını başlatmıştık. Sayın valimizle istişare yaptığımızda kış şartları nedeniyle asfalt veya satıh kaplamanın sağlıklı olmayacağını karar verdik. Ciddi bir kış geçti, şu anda zeminde çok güzel bir noktaya geldi. Sıcak asfalt yapmaya karar verdik’dedi.

Asfalt çalışması başlatılan 6 bin 200 metrelik yolun büyük bir kısmını belediyenin üstlendiğini, OSB’nin katkıları ile bu yolu güzel bir şekilde tamamlayacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Nevzat Palta, ‘’Ekipler yoğun bir çalışma programını burada başlattı. En geç 10 gün içinde kaliteli bir sıcak asfalt yapılmış olacak. Hemşerilerimizin büyük talepleri vardı. Kısmen haklılardı. Bu talebi daha kaliteli bir yolla gerçekleştirmiş olacağız. Aydınlatmasın da da Medaş taahhüdü vardı. Kısa zamanda yapılacak. Bu yola ilave olarak belediye mücavir alanında olan yerin ihalesini yaptık. Bu yolun devamını da belediye olarak sıcak asfaltını yaparak kalitesini arttıracağız. Artık herkes şehir merkezinden OSB ‘ye rahat bir şekilde gelcek’dedi.

Belediye Başkanı Nevzat Palta, yapılan çalışmaların çok maliyetli olduğunu belirterek, OSB’ye giden araçların ağır tonaja dikkat etmelerini istedi.

Etiketler: aksaray -aksaray haberleri -aksaray belediyesi -aksaray siyaseti -sultanhanı -sultanhanihaber -sultanhanı siyaseti -sultanhan

Diğer AKSARAY haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 745