bakırköy escort


Bugün: 29.09.2020

ALIN TERİ DÖKMEDEN HEDEFE ULAŞILAMAZ

ALIN TERİ DÖKMEDEN HEDEFE ULAŞILAMAZ
Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde akademik yılın ilk dersine giren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, emek vermeden, çile çekmeden, alın teri dökmeden hiçbir hedefe ulaşılamayacağını söyledi.25.09.2013 18:33
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde 2013-2014 Akademik Yılı’nın ilk dersine girdi.

Siyaset Bilimine Giriş dersinde öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, üniversite hayatına ilk adımı atan öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Başkan Akyürek, “Karşılaştığınız olaylar, not problemleri sizleri yolunuzdan hiçbir zaman döndürmesin. Konya’da geçireceğiniz dönemlerin hayatınızda güzellikle anacağınız dönemler olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmasında emek vermeden, çile çekmeden, alın teri dökmeden hiçbir hedefe ulaşılamayacağını kaydeden Başkan Akyürek, emek verilirse, çaba gösterilirse hedefe ulaşılacağını söyledi.

KÖKLERLE MUTLAKA BAĞ KURULMALIDIR

Konya’nın Türkiye’de şehirciliğin ilk uygulandığı bölgelerden olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Konya, kökenlerinde şehircilik olan bir bölgedir. Burası eskiden bir şehir adı değil bir bölgenin de adıdır. Anadolu’ya 1069’dan itibaren gelmeye başlayan Orta Asya’dan göçlerin de en önemli durağıdır. Şu anda 1200’lü yılların tarihi çarşısı olan Bedesten’i yeniliyoruz. Böylece 800 yıl öncesinin Konya’sını ortaya çıkarmaya gayret gösteriyoruz. Bunun milletimiz ve devletimiz için de önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü köklerle mutlaka bağ kurulmalıdır. Anadolu zor bir coğrafyadır. Hangi mücadeleler verilmiş, hangi süreçlerden geçilmiş bunlar öğrenilmeli, ona göre 21. yüzyıl tasavvuru ortaya konulmalıdır.”

HER ŞEHRİN BİR RUHU VARDIR

Şehirde sorumluluk alan insanların şehirle bütünleşmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Akyürek, “Bir şehir, kendine ait hissetmediğine esrarını açmaz. O şehri tanıyamazsınız. Ruhuna nüfuz edemezsiniz. Her şehrin bir ruhu var. Onu bazen içinde yaşayan insanlar, bazen bir çınar ağacı, belki bir şahıs, bir eser oluşturur” diye konuştu.

Programda öğrencilerin sorularını da cevaplayan Başkan Akyürek, bütün öğrenci topluluklarına kapılarının açık olduğunu, hepsinin düzenleyeceği programlara destek olmaya hazır olduklarını belirterek, tüm öğrencileri sosyal faaliyetlere katılmaya ve öğrenci topluluklarında sorumluluk almaya davet etti.

Programın sonunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Dekan Prof. Dr. Adem Öğüt ile Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu Başkan Akyürek’e teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.


Etiketler: konya -selçuk üniversitesi -tahir akyürek

Diğer KOMŞU İLLER haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1515