bakırköy escort


Bugün: 28.09.2020

Konya Büyükşehir’den Kimsesizler Kompleksi

Konya Büyükşehir’den Kimsesizler Kompleksi
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sosyal Belediyecilik örneği olarak yapımı sürdürülen Kimsesizler Kompleksi, Konya adına bir şefkat, merhamet, eğitim yuvası ve himaye mekanı olarak hizmet verecek10.09.2013 10:33
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, inşaatı devam eden Kimsesizler Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

Kimsesizler Kompleksi’nin Konya’nın kimsesizlere sahip çıkma modelini ortaya koyacağını, kimsesizlerin kimsesi olma duygusunu somutlaştıracağını ifade etti.
Bir Sosyal Belediyecilik modeli olarak yapımını sürdürdükleri komplekste himayeye muhtaç, kimsesiz kalmış 0-15 yaş grubunun kalacağını kaydeden Başkan Akyürek, adeta Kadın Konukevi’nin farklı bir versiyonunu kimsesiz çocuklar ve gençler için inşa ettiklerini söyledi.
Kimsesizler Kompleksi’nin Konya adına bir şefkat, merhamet, eğitim yuvası ve himaye mekanı olarak hizmet vereceğini vurgulayan Başkan Akyürek, “4 bloktan oluşan güzel ve estetik bir bina. İdari binanın yanında yatakhane binaları, 0-15 yaş bölümüne hitap eden bir bölüm, spor salonu, yemekhane, çok amaçlı salonları, atölyeleri, meslek edindirme ve rehabilitasyon bölümleri ile Türkiye’ye örnek olacak bir komplekse imza atıyoruz” dedi.
Başkan Akyürek, yıl sonuna kadar bitirilmesini amaçladıkları kompleksin yaklaşık 8 milyon liraya mal olacağını ifade etti.


Etiketler: konya -büyükşehir belediyesi -kimsesizler kompleksi -sultanhani haber

Diğer KOMŞU İLLER haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1652