Konya`da "Büyük Mısır Mitingi Yapıldı

Konya`da "Büyük Mısır Mitingi Yapıldı
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: "İhvan, yeterince şehit kanı vermiş ve alın teri dökmüştür.18.08.2013 07:48
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "İhvan, yeterince şehit kanı vermiş ve alın teri dökmüştür. Emin olun, Mısır`da oluk oluk akan şehit kanları ve yağmur gibi alınlarından boşalan terler, mutlaka meyvesini verecektir" dedi.

Kamalak, partisince Konya Hükümet Meydanı`nda düzenlenen "Büyük Mısır Mitingi"nde yaptığı konuşmada, Batı destekli firavun askerlerinin İhvan`ın önde gelen temsilcilerini yakaladıkları yerde şehit ettiğini belirterek, bunun sona ermesi için de Müslümanlara bir takım görevler düştüğünü söyledi.

Sadece "yuh" çekmekle hedeflerin gerçekleşmeyeceğini, ilk vazifenin, bırakılmış olan emanetlere sahip çıkmak olduğunu ifade eden Kamalak, o emanetlerin de Hz. Muhammed`in bıraktığı iki emanet olan Kur`an-ı Kerim ve sünnetler olduğunu dile getirdi. 
Yoğun katılımın gözlendiği mitingde, Mısır`daki darbe yönetimi aleyhine sloganlar atıldı, Mursi ve taraftarlarına destek verildi. Protestolar sırasında ABD ve İsrail bayrağı ile Sisi posteri yakıldı. Miting sırasında kefen giyerek kürsüye çıkan bir grup, Mısır`da hayatını kaybedenler ve zor durumda olanlar için Kur`an-ı Kerim`den ayetler okudu.

Diğer KOMŞU İLLER haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1358