SULTANHANI ARTIK İLÇE OLMALIDIR

SULTANHANI ARTIK İLÇE OLMALIDIR
Başkan Fahri Solak Sultanhanı nın Yıllardır Özlemi olan ilçelik konusunda Bugün SULTANHANI HALK MECLİSİ toplantısı ile bilgi verdi. 06.02.2015 07:26

Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak HALK MECLİSİ Adını verdiği Toplantı ile görevde olduğu 10 ayı Değerlendirerek Sultanhanı halkına Çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Kervansaray önünde toplanan Halkımıza Konuşma yapan Başkan Fahri Solak " Seçildiğimiz günden bugünedek Heran Sultanhanı beldemizin menfaatleri  için çalışıyoruz. Bazı dostlarımız başkan çok geziyorsun şeklinde sözler söylüyor Evet bir bakıyorsunuz Ankara 'dayım bir bakıyorsunuz Şanlıurfa da, Bu çabamızın tek bir amacı var oda Sultanhanı mıza Hizmet getirmek ve beldemizin ilçe olma hakkını kazanmak, Bu gezilerde hazırladığımız dosyaları ilgili bakanlarımıza , bakan yardımcılarımıza ve müsteşarlara sunuyoruz Fakat Bazı konularda Bir benim Gayretimle olmuyor Buyüzden hep birlik olmalıyız Tek yumruk olmalıyız, beldemiz  bugün  Türkiye deki bir çok ilçeden daha çok nüfusa sahip Sultanhanı Her konuda  ilçe olmayı  hak etmiştir. 12 bin Nüfuslu  Beldemiz  ilçe olmadığı için bir çok haklardan Yararlanamıyor. Beldemize gelen başta Başbakan yardımcısı  Bülent Arınç olmak üzere bir çok bakanımız ve hatta Şuan Başbakanımız olan Sayın Davutoğlu bile bize ilçe olma  sözü vermiştir.

Sultanhanı Aksaray' da ki dört ilçenin  nüfusundan daha çok nüfusa sahipdir, beldemizde Eğitim Öğretim gören 3500 Öğrencimiz var ve bu öğrenci sayımızla bile bir çok ilçenin nüfusundan fazlayız. İlçe olmak için verdiğimiz mücadelede biz bu dönem artık bir sonuç bekliyoruz ve bunun için  yediden yetmişe hepimizin kenetlenerek Tek yumruk olup sesimizi her alanda duyurabilmek için  hep birlikte  var gücümüzle çalışmamız gerekiyor Birlikten kuvvet doğar'' dedi.

Başkan Solak  sultanhani.gen.tr Köşe yazarımız Mustafa Yumuşak'ın Birkaçgün önce Köşesinden '' SULTANHANI YOK MU SAYILIYOR '' Başlığı ile kaleme aldığı makalesinde Sorduğu ve  Antalya Kayseri Arasına Yapılması Pilanlanan Hızlı Tren Hattının Sultanhanın 700 metre kadar Yakınından geçeceğini belirterek Sultanhanına Bir Durak Yapılması için çalışma olup olmadığına ilişkin sorusuna verdiği cevapta  '' Egerki Bu hızlı tren hattında Sultanhanına Bir istasyon, Durak Olur ise Sultanhanı Büyük ölçüde kalkınabilir ve Beş yıldızlı Oteller Yapılabilir Bu nedenle Dünyanın enbüyük kervansarayı olan Sultanhanı nı Ziyaret etmek isteyen turistlerimiz için Sultanhanına Mutlaka bir istasyon Yapılması gerekiyor bunun içinde çalışmalarımız vardır '' dedi.HABER VİDEOSUEtiketler: Sultanhanı -sultanhanı haberleri -sultanhanı gündemi -aksaray haberleri -aksaray yerel haberleri -sultanhanı belediyesi

Diğer SULTANHANI haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1224