SULTANHANI ÜLKÜ OCAGI BAŞKANI SADIK DUYMAZ MEVLİD KANDİLİ MESAJI YAYIMLADI

SULTANHANI ÜLKÜ OCAGI BAŞKANI SADIK DUYMAZ MEVLİD KANDİLİ MESAJI YAYIMLADI
Duymaz mesajında Arif Nihat Asya'nın "Gel, Ey Muhammed, bahardır. Dudaklar ardında saklı Âminlerimiz vardır. Hac'dan döner gibi gel, Miraç'dan iner gibi gel; Bekliyoruz yıllardır..." sözlerine yer verdi. 03.01.2015 08:32

Duymaz’ın yayınladığı mesaj şu şekilde:

Bugün rahmet elçisi, iki cihan güneşi, ahlak ve iman kalesi Efendimiz Hz. Muhammed’in yeryüzünü şereflendirişini idrak ediyoruz.

Mevlid-i Nebi’nin tertemiz manevi havasını derinlerimize çekiyor, ruhumuza nakşediyor ve kalbimizle buluşturuyoruz.

Resul-i Ekrem Efendimiz beşeriyeti, tüm mahlukatı fazilet ve hidayet nuruyla aydınlatmış, doğru ve adaletli olmanın güzelliklerini öğretmiştir.

Ne mutlu bizlere ki, O’nun izindeyiz, O’nun peşindeyiz ve O’nunla fani hayatın engellerini aşıyoruz.Bu duygularla siz değerli Sultanhanılı hemşehrilerimin ve aziz milletimizin Mevlid Kandili’ni yürekten tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan sağlık, afiyet ,güzel ahlak ve başarı diliyorum.

Merhum Şairimiz Arif Nihat Asya’nın çok anlamlı ve muhteşem Naat’ından bir bölümünü paylaşarak sizleri Rabbim’e emanet ediyorum:

“Gel, Ey Muhammed, bahardır. Dudaklar ardında saklı Âminlerimiz vardır. Hac’dan döner gibi gel, Miraç’dan iner gibi gel; Bekliyoruz yıllardır…”


Etiketler: Sultanhanı -sultanhanı haberleri -sultanhanı gündemi -aksaray haberleri -aksaray yerel haberleri -sultanhanı belediyesi

Diğer SULTANHANI haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1227