SULTANHANI'NA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

SULTANHANI'NA AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET
Akdeniz Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Akademisyenleri ve Öğrencileri, Türkiye’de tek olan Sultanhanı Geleneksel Tekstillerin Konservasyonu ve Restorasyonu bölümünü Ziyaret ettiler.08.06.2016 14:57

Akdeniz Üniversitesi Öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Öznur Aydın NezaretindeSultanhanını ziyaret ettiler. Sultanhanı’nda Bulunan ve Alanında Türkiye deki Tek Bölüm olan Geleneksel Tekstillerin Konservasyonu ve Restorasyonu Bölümünü ziyaret ettiler. Bölüm Hakkında Bölüm Başkanı Vildan Ömür’den Bilgiler aldılar. Öğrencilerin Eğitimi ve Bölüm Hakkında Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin sorularını cevaplayan Ömür Öğrencilerin Eğitim ve Sektör uygulamaları hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra Sultanhanı’nda Halı Restorasyonu yapılan atölyeleri Gezen Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Tarihi halılara ve Restorasyon işlemlerine hayran kaldılar. Yıpranmış halıların orjinaline uygun olarak Restorasyonunun yapıldığını belirten ustalar Sultanhanı’nın Dünyada Halı Restorasyon Merkezi olarak Tanındığını belirttiler.

Son olarak Tarihi Sultanhanı’nı Gezen Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ver Akademisyenleri Sultanhanı’ndan ayrıldılar.

Diğer SULTANHANI haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 897