SULTANHAN'LI ÇİFTÇİLERİMİZİN TOPRAK REFORMU TAPUSU EYLEMİ

SULTANHAN'LI ÇİFTÇİLERİMİZİN TOPRAK REFORMU TAPUSU EYLEMİ
Sultanhanlı Çiftçilerimiz Toprak Reformu Kapsamında Tapularını Alamadıkları için Aksaray Valiliği önünde eylem yaptılar.13.05.2014 07:58

Sultanhanılı çiftçiler, toprak reformu kapsamında verilen toprakların tapularını alamadıkları gerekçesi ile Aksaray Valiliği önüne geldi. Yaklaşık 100 kişilik gurup tapularını istediklerini beyan ettiler. Çiftçiler Valilik önündeki polis engeli ile karşılaştılar. Gurupla Görüşen Valilik Yetkilileri Çiftçilerin  İçlerinden Seçtikleri 5 kişiyi Vali Şeref Ataklı ile görüşmek üzere makama aldılar.Topraklarının tapularını alamadıklarını belirten Sultanhanlı Çiftçiler 275 Kişiye Hazine toprakları Aylar önce dağıtıldı bizlere parsel numaraları verildi fakat tapuları verilmediği için toprağımızı ekemiyoruz Biz mağduruz dediler.

Çiftçilerle Görüşen ve konuyla ilgili Sorular üzerine bilgi veren Vali Ataklı, "Bir sorun yok zaten  çiftçilerimizin isteği Halloldu. Sultanhanı'ndaki çiftçilerimize tapu dağıtımı ile ilgili bir çalışmamız vardı. Çalışmalarımız sürüyor. Sanırım vatandaşlarımız biraz aceleci davrandılar. Bugün itibari ile halloldu, tapularını dağıtacağız" dedi. 


Etiketler: sultanhanıhaber -sultanhanı haberleri -sultanhanı gündemi

Diğer SULTANHANI haberleri

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1842